Jaro 2020

Lesní rostliny

Ovocné plodiny

Polní plodiny

Páteřní fenologická síť ČHMÚ

Pozorujeme157Druhů, z toho 86 dřevin a 68 plodin
Sledujeme726Fenologických fází
Je nás54Pozorovatelů
Máme3.096Dokončených projektů pozorování
Pozorujte s námi fenofáze různých druhů a budujte tento web. Chci se stát pozorovatelem >

Novinky

3.8.2020

Po krátkém ochlazení se opět teploty budou dostávat k tropickým hodnotám

 V následujícím období (od 3.8.2020) nás ovlivní nejvíce studená fronta z počátku týdne. Ta by měla mít od středy už menší vliv a naopak se začne prosazovat tlaková výše, která k nám opět vrátí letní počasí. Drtivá většina srážek tedy spadne v pondělí a úterý

27.7.2020

Tento týden nás budou doprovázet i tropické teploty vzduchu

Pro vývoj rostlin a nástup fenofází je nejdůležitější teplotní suma nad 5 °C. Ta je momentálně na mnoha stanicích vyšší, než je dlouhodobý normál o 4-5 %. To znamená, že současné sumy by bylo normálně dosaženo až za 4–5 dnů. Stav je tedy podobný jako v minulém týdnu.

20.7.2020

Stále pokračuje „průměrné“ léto bez teplotních extrémů

Pro vývoj rostlin a nástup fenofází je nejdůležitější teplotní suma nad 5 °C. Ta je momentálně na mnoha stanicích o 4-5 % vyšší, než je dlouhodobý normál. To znamená, že současné sumy by bylo normálně dosaženo až za 4-5 dnů. Stav je tedy podobný jako v minulém týdnu, vývoj teplotních sum se nicméně opět mírně zpomalil.

6.7.2020

Následující období nebude příliš teplé

 Pro vývoj rostlin a nástup fenofází je nejdůležitější teplotní suma nad 5°C. Ta je momentálně na mnoha stanicích vyšší, než je dlouhodobý normál o 5-8%. To znamená, že současné sumy by bylo normálně dosaženo až za 5-6 dnů. Stav je tedy podobný jako v minulém týdnu.